Predstavenie výrobkov

Záhradnícke potreby – užitočné záhradnícke náradie

Jar a jeseň sú obdobím, kedy väčšinu času v záhrade trávime prácou, ktorá pripraví našu zeleň na zimný spánok alebo ktorá umožní rastlinám prebudiť sa a krásne rozkvitnúť. Mnoho ľudí sa pýta, aké záhradnícke náradie si kúpiť, aby si túto úlohu trochu uľahčili. Riešení je viacero, v našom návode navrhujeme, čo by mal obsahovať váš záhradný sklad, aby vám prácu v záhrade uľahčil.

Aké náradie do záhrady?

Aby bola vaša záhrada krásna, musíte jej venovať veľa času a práce. Ak ste v tejto veci začiatočník a hľadáte nové produkty, ktoré zlepšia vašu prácu, oplatí sa spoznať najčastejšie používané záhradnícke náradie. Iba takéto znalosti vám umožnia správne vykonávať potrebnú starostlivosť.

Ručné záhradnícke náradie

Každý majiteľ záhrady by mal mať vo svojom sklade základné záhradnícke ručné náradie. V prvom rade sa oplatí myslieť na záhradné doplnky ako rýľ, ktorý zefektívni vyhrabávanie záhonov, hrable na trávu a lístie, ale aj pazúry a motyky, ktoré uľahčia prácu na záhonoch, vrátane odburiňovania alebo čistenia priestoru medzi záhonmi.

Pri rozbore najdôležitejších ručných záhradníckych pomôcok stojí za to pamätať aj na záhradnícke nožnice a nožnice, ktoré vám umožnia orezať kríky alebo odstrániť jednotlivé vetvičky. V žiadnej záhrade by nemala chýbať ani zálievka na polievanie záhonov či kvetov v črepníkoch. Je ich pomerne veľký výber, sú tu ako plastové konštrukcie s objemom 5 až 12 litrov, tak aj kovové. Na polievanie trávnika sa zase oplatí zakúpiť záhradnú hadicu a postrekovače.

Akumulátorové, elektrické a benzínové náradie – výhody a nevýhody

Ak vám staré záhradné náradie doslúžilo alebo chcete vymeniť ručné záhradné náradie za také, s ktorým bude vaša práca oveľa efektívnejšia, oplatí sa zvážiť automatické riešenia. Môžete si vybrať zo spaľovacích, elektrických alebo batériových zariadení. Nižšie uvádzame výhody a nevýhody každej z týchto skupín, o ktorých dúfame, že vám uľahčia výber toho najpohodlnejšieho riešenia.

Benzínové záhradné náradie – výhody a nevýhody

Spaľovacie záhradnícke náradie, ako sú píly, kosačky a vyžínače, sú veľmi výkonné, čo výrazne ovplyvňuje efektivitu práce v záhrade. Práca s využitím spaľovacieho záhradného náradia je v podstate neobmedzená, možno ho použiť aj na veľkých pozemkoch. Aby ste ich však mohli voľne používať, musíte si zakúpiť dostatočnú zásobu paliva a motorového oleja.

Tento typ záhradného náradia je pomerne ťažký, takže práca, hoci efektívna, nie je potešením. Spaľovacie nástroje sú tiež veľmi hlučné a ťažko sa používajú. Štartovanie motora si často vyžaduje neskutočné množstvo trpezlivosti. Je tiež potrebné vziať do úvahy negatívny vplyv výfukových plynov emitovaných týmto typom zariadení na životné prostredie.

Elektrické náradie a záhradná technika

Druhou skupinou je sada elektrického záhradníckeho náradia. Aby ste ich mohli voľne používať, potrebujete prístup k elektrickej zásuvke. Preto pri používaní tohto typu náradia vo vašej záhrade nezabudnite usporiadať predlžovacie káble a dávajte pozor na vlečné káble.

Záhradné elektrické náradie sa dá rýchlo spustiť a čo je dôležité, ľahko sa používa. Je však potrebné pripomenúť, že ich výkon je nižší ako v prípade spaľovacích nástrojov. Preto sa pri pokročilejších záhradných prácach môžu ukázať ako menej účinné. Je tiež potrebné venovať pozornosť tomu, či má motor ochranu proti preťaženiu, pretože nepretržité používanie elektrického náradia ho môže poškodiť.

Akumulátorové záhradné náradie

Akumulátorové záhradné elektrické náradie je dokonalým kompromisom medzi mobilitou, ktorú ponúkajú spaľovacie zariadenia, a jednoduchosťou používania, ktorú ponúkajú sieťové nástroje. Sada akumulátorového záhradného náradia robí čas strávený prácou pohodlným a efektívnym. Čo ich však odlišuje, je zníženie emisií výfukových plynov a hluku, čo má pozitívny vplyv na životné prostredie. Jediným obmedzením je v tomto prípade výdrž batérie. Našťastie väčšina elektrického náradia, vrátane zariadení ponúkaných spoločnosťou Rebel, používa jeden batériový systém. Stačí vložiť náhradnú batériu pre výrazné zvýšenie komfortu a pracovného času.

Záhradnícke náradie, ktoré vám uľahčí prácu v záhrade

Pokiaľ ide o záhradu, náradie musí byť vhodne vybrané tak, aby vyhovovalo vašim potrebám. Zamyslime sa teda nad tým, aké záhradnícke náradie by sa vám hodilo do skladu. A hoci značky elektrického náradia a záhradnej techniky ponúkajú mnoho rôznych produktov, nižšie uvádzame niektoré z najdôležitejších príkladov, ktoré vám pomôžu pri starostlivosti o váš trávnik alebo kríky.

Ako fungujú nožnice na živý plot?

Ak si dávate veľa práce s tým, aby boli kríky a živé ploty vo vašej záhrade krásne upravené, stojí za zváženie, aké akumulátorové nožnice na živý plot si vybrať? Ako nožnice na živý plot fungujú, nie je pre nikoho tajomstvom. Toto zariadenie je určené na orezávanie vetvičiek a tenších výhonkov a vyhladzovanie ich povrchu.

Nožnice na živý plot Rebel sú vybavené odolnou, laserom rezanou oceľovou čepeľou 520 mm, ktorá umožňuje rýchle a presné strihanie širokých živých plotov. To, čo odlišuje toto zariadenie, je jeho bezdrôtové ovládanie, ktoré v kombinácii s pohodlnou rukoväťou umožňuje jednoduché manévrovanie pri práci. Lítium-iónová batéria s kapacitou 2 Ah sa vyznačuje dlhou výdržou a zaručuje hodinu aktívnej práce na záhrade. O stave batérie vás bude informovať indikátor stavu batérie.

Zaujíma vás, ako sa starať o nožnice na živý plot? Ak chcete, aby vám toto zariadenie dlho slúžilo, musíte po ukončení práce venovať nejaký čas správnej údržbe, t.j. očisteniu rezných prvkov od zvyškov lístia a vetvičiek, ich namazaniu vhodným olejom a ak sa otupí, naostrenie nožnice. Elektrické náradie sa skladuje s nasadeným krytom žacej lišty.

Lacné nožnice na živý plot

Oplatí sa akumulátorový fúkač lístia?

Upratovanie záhrady nie je jednoduché a nepochybne prebieha na jeseň a skoro na jar, keď sa zbavujeme zvyškov lístia. Preto sa oplatí mať v záhradnom sklade ešte jednu pomôcku – fúkač lístia, ktorý vám uľahčí zbavenie sa lístia, zrniek piesku či stebiel trávy najmä z miest, kde je ťažké použiť hrable. Máte teda na výber – elektrický alebo spaľovací fúkač lístia, ako sme už spomínali, nemusí byť pre vašu záhradu úplne vhodný. Preto sa oplatí hľadať fúkač na batérie.

Poďme si teda povedať, ako funguje fúkač lístia. Toto zariadenie má trysku, ktorá uvoľňuje silný prúd vzduchu a stabilnú rukoväť. Nasmerovaním dýzy dúchadla na lístie (a iné drobné nečistoty) sa ľahko sfúknu na jedno miesto a potom sa extrémne rýchlo pozbierajú. V prípade zariadenia Rebel Tools vďaka rýchlosti prúdenia vzduchu 245 km/h ľahko a rýchlo odstránite lístie ležiace na záhrade. Pohodlné ovládanie prístroja zaručuje hmotnosť nepresahujúca 2 kg, ako aj ergonomický dizajn nezaťažujúci ruku pri práci.

Ak sa stále pýtate, koľko stojí fúkač lístia, či sa to oplatí a ktorý si vybrať, odporúčame vám, aby ste si do 200 PLN mohli kúpiť akumulátorový fúkač, ktorý vydrží 10 minút. neprerušovaná práca. Pre náročnejšie záhrady si môžete dokúpiť dedikované batérie, ktoré predĺžia prevádzkovú dobu prístroja.

Dobrý a lacný fúkač lístia

Aké akumulátorové nožnice na trávu by ste si mali vybrať?

Ďalším zariadením, ktoré by mal mať každý záhradkár po ruke, sú nožnice na trávu. Pretože vo vašej záhrade sú určite miesta, s ktorými si kosačka neporadí, napríklad v blízkosti schodov alebo záhonov. Tu sa vám budú hodiť tie najlepšie nožnice na trávu, ktoré vám pomôžu pri kozmetických strihoch na týchto miestach a iných všemožných zákutiach.

Pýtate sa, aké nožnice na trávu si vybrať? Radi by sme vám pripomenuli, že elektrické nožnice na trávu vyžadujú stály zdroj energie, zatiaľ čo spaľovacie nožnice na trávu sú oveľa menej pohodlné a oveľa drahšie. Pre každodennú prácu preto odporúčame akumulátorové nožnice. Model Rebel Tools vám vďaka prídavnej čepeli umožní použiť prístroj nielen na vyžínanie trávy, ale aj kríkov. Čepele je možné jednoducho a bezpečne vymeniť bez použitia náradia. Dôležité je, že ak sa pýtate, aké akumulátorové nožnice na trávu si vybrať, dbajte na bezpečnosť používania. Model Rebel Tools využíva zámok na zabránenie neželanej manipulácie. Najprv uvoľnite zámok, potom stlačte spínač a začnite pracovať.

Nožnice na strihanie trávy

Vyžínač alebo nožnice na trávu

Kosa alebo kosačka na trávu je tiež veľmi užitočná záhradná pomôcka. Osvedčí sa to napríklad vtedy, keď si kosačka nevie poradiť s trávou medzi stromami alebo pri stene a plocha je príliš veľká na to, aby sa tráva posekala akumulátorovými nožnicami. Rebel Tools ponúka extrémne ľahké zariadenie s možnosťou nastavenia natočenia a uhla ako prednej rukoväte, tak aj uhla hlavy, ale umožňuje aj nastavenie dĺžky teleskopického ramena.

Akumulátorové zastrihávače majú ďalšiu výhodu – bezdrôtovú prevádzku, ktorá vám umožní zabudnúť na zamotané drôty či organizovanie predlžovačiek. Indikátor nabitia batérie umožňuje kontrolovať prevádzkovú dobu zariadenia. To zaisťuje efektívnosť kosenia a pohodlie pri práci.

Lacná a dobrá kosačka na trávu